Dotykowe laptopy

Categories Laptopy

Jakiś czas temu na rynku pojawiły się dotykowe laptopy, czyli urządzenia, które wyposażone są w ekrany, które da się obsługiwać dotykiem. Oczywiście takie „zabawki” są droższe od standardowych konstrukcji, ale mają wiele zalet. W większości przypadku dotykowe laptopy są konwertowalne. Oznacza to, że można je odpiąć od klawiatury i korzystać z nich jak z tabletów.

Czy warto kupić dotykowego laptopa?

Jeżeli kupisz laptop dotykowy, to możesz go używać zarówno jako notebooka, jak i tablet. Oznacza to, że kupując jedno urządzenie, masz tak naprawdę możliwość korzystania z dwóch urządzeń. Wszystkie pliki masz w jednym miejscu i nie ma potrzeby przenoszenia czegokolwiek, a jednocześnie też istnieje możliwość bardzo wygodnego korzystania z urządzenia.

Oczywiście nie wszystkie dotykowe laptopy są w pełni konwertowalne, bo niektóre mają tylko dotykowy ekran, ale nie da się odpiąć ich monitora od klawiatury. Te, w których taka możliwość istnieje, są niestety dość drogie. To już raczej profesjonalne laptopy, których cena wynosi nawet około 10 tysięcy złotych. Jest to półka, na którą raczej nie stać takiego przeciętnego Kowalskiego. Niemniej jednak czasami opłaca się takie urządzenie kupić. Zobacz, kiedy:

  • Gdy zależy Ci na maksymalnej mobilności Twojego urządzenia.
  • Kiedy chcesz, żeby Twój laptop dawał Ci większe bezpieczeństwo, tj. kiedy chcesz mieć możliwość wprowadzania danych z poziomu ekranu, a nie klawiatury.
  • Kiedy chcesz się pochwalić, że masz naprawdę designerskiego laptopa.
  • Kiedy budżet jest duży i nie musisz oszczędzać na notebooku.

Producenci laptopów wprowadzają teraz wiele bardzo designerskich rozwiązań i każde z nich ma swoje wady i zalety. Oczywiście nie potrzebujesz wszystkich bajerów, ale niektóre z nich staną się w przyszłości czymś standardowym, więc może już dziś warto zainwestować w notebooka, który daje naprawdę szerokie możliwości.

Zalety dotykowego notebooka

Przede wszystkim musimy sobie zdać sprawę z tego, że zasadność zakupu dotykowego laptopa jest związana z tym, że takie urządzenie po prostu jest dla człowieka najwygodniejsze w obsłudze. Obsługa dotyku może być intuicyjna, a co za tym idzie, nie męczymy się i możemy na danym urządzeniu pracować po prostu znacznie szybciej.

Tak naprawdę dotyk najlepiej spisuje się w grach oraz podczas obsługi filmów czy pracy na programach, które obsługiwane są poprzez duże, łatwe do kliknięcia kafelki. W przypadku prac biurowych czy projektowania dotykowy laptop wcale nie jest czymś, co jakoś bardzo zwiększałoby komfort działania. Dotyk to w tym przypadku raczej taki miły dodatek, do przetestowania i używania raz na jakiś czas.

Dodaj komentarz