Oszczędzanie na dobry laptop

Categories Laptopy

Oszczędzanie to bardzo przydatna umiejętność. Dzięki niej ludzie nie popadają w kłopoty finansowe i bardziej doceniają rzeczy, które kupują sobie za zaoszczędzone pieniądze. Bo oszczędzanie zawsze wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami. Nie ma znaczenia, czy oszczędza się na wakacyjne wyjazdy, nowe buty czy na dobry laptopW każdym tym przypadku odkłada się pieniądze, bo nie wydaje się ich na głupoty i zbędne rzeczy. Często ogranicza się przyjemności.

Jak długo trzeba oszczędzać na nowy laptop?

W zależności od tego, jaka sumę trzeba odłożyć, oszczędzanie może trwać dłużej lub krócej. Jeśli na przykład oszczędza się na laptop, to można mieć na celu odłożenie sumy około 2000 zł lub kwoty trzy razy większej. Bo nowoczesne laptopy hybrydowe mogą kosztować ponad dwa tysiące. Są i takie modele, za które trzeba zapłacić nawet ponad pięć tysięcy złotych. Długość oszczędzania zależy też od tego, ile jesteśmy w stanie odłożyć w ciągu jednego miesiąca.

Kiedy zarabia się dość dużo i można każdego miesiąca odłożyć kilkaset złotych, to oszczędzanie na nowy laptop nie potrwa nawet roku. Odłożenie sumy dwóch tysięcy złotych, kiedy miesięcznie odkłada się 400 zł, zajmie nam nie więcej niż pół roku. Kiedy zarabia się mniej i można odłożyć mniej, to laptopy do 3000 zł kupuje się po dwóch latach oszczędzania. Niekiedy trwa to nawet dłużej.

Na czym oszczędzać, żeby jak najszybciej mieć nowy laptop?

Oszczędzanie na laptop do gier na pewno będzie trwało dłużej niż na przykład oszczędzanie na laptop do 1000 zł. Jednak w każdym przypadku oszczędności można czynić w podobny sposób. Najlepszymi metodami na gromadzenie oszczędności jest:

  • Ograniczanie wydatków na jedzenie. Nie chodzi o to, by nie jeść wcale, ale o to, by planować zakupy. Wtedy mniej jedzenia się marnuje, rzadziej chodzi się do sklepów i tym samym ma się mniej okazji do nieuzasadnionego wydawania pieniędzy.

  • Zmniejszanie wydatków na ubrania. Kupowanie kolejnej pary butów może okazać się zbytecznym wydatkiem. Każde zaoszczędzone 100 zł sprawi, że notebook będzie coraz bardziej realnym marzeniem.

  • Zastąpienie samochodu rowerem. Jeśli ma się taką możliwość, to warto jeździć do pracy rowerem, a nie samochodem. To nie tylko zredukuje wydatki na paliwo. Mniejsza też będzie eksploatacja samochodu.

  • Jedzenie w domu zamiast na mieście. Każdy, komu marzy się nowy laptop 13 cali, zrozumie, że domowy posiłek będzie kosztował go mniej niż danie dobrej restauracji.

  • Na najlepsze laptopy można też oszczędzać za pomocą specjalnych kont oszczędnościowych, gdzie systematycznie wpłaca się ustalone kwoty pieniędzy.

Dodaj komentarz